GTA IV – Yeni %200 Türkçe YAMA (2020) [GTA 4 TÜRKÇE ÇEVİRİ ~ Muhammed Çiçek]

GTA 4 TÜRKÇE ÇEVİRİ - YAMA

GTA 4 TÜRKÇE ÇEVİRİ - YAMA

Beğendim
Beğendim Çok Sevdim Haha Vay be! Üzüldüm Kızdım

Güzel Türkçemize kazandırılan bir yama daha!
Huzurlarınızda GTA 4 TÜRKÇE ÇEVİRİ!

DAHA ÖNCEKİ ÇEVİRİLERLE BİR İLGİSİ YOKTUR SIFIRDAN BAŞLANAN YENİ ÇEVİRİDİRGTA 4 TÜRKÇE ÇEVİRİ

DETAYLI ÇEVİRİ NOTLARI

Tüm Türkçe karakterleri desteklemektedir. Oyunda bulunmayan Türkçe karakterler tarafımdan eklenmiştir.

Oyunun yüzde hesabı eski çeviriye göre belirlenmiştir.

Şimdilik sadece ana oyunu kapsar. (DLC’ler henüz çevrilmedi.)

En sorunsuz versiyon olan 1.0.7.0 sürümü kullanılarak çevrilmiştir. Daha sonradan gelen Complete Edition güncellemesi ile tam uyumlu hâle getirilmiştir.

Tüm kelimeler olduğu gibi, deyimler de en yakın karşılıklarıyla çevrilmiş, kişisel mizah vb. ekleme ya da çıkarmalar yapılmamış, herhangi bir sansür ve basitleştirmeye gidilmemiştir.

Kısaltma kullanılan, eksik olan veya büyük-küçük harf kullanılan kısımların o şekilde yazılma nedeni orjinalinde de benzer şekilde yazılmış olmasıdır.

İnsan boy ve kilo ölçme birimleri yabancılarda farklı olduğundan, anlaşılır olması için çoğu zaman bizim bildiğimiz birimler kullanılmıştır. (ör: Beş’ beş” yerine bir altmış beş.)

Kalıplar, özel isimler, araç isimleri de dahil; takma isimler ve adresler de olduğu gibi bırakılmıştır. (ör: Hove Beach > Hove Sahili olarak çevrilmedi, Badman > Kötüadam olarak çevrilmedi.)

Çeviri dosyasıyla birlikte indirmiş olduğunuz “GTA IV Sözlüğü” dosyasını ara ara gözden geçirebilir, veya oynarken anlam veremediğiniz bazı kelimeleri öğrenmek amacıyla kullanabilirsiniz.

Bu dosyayı kullanmak, eski dosyalarınıza zarar verebilir. Bu çeviri dosyasını kullanarak karşılaşılabilecek tüm zararlar ve sorunlar kullanıcı sorumluluğundadır.

gthorse.blogspot.com adresinde paylaşılan bu içerik ve dosyaların izinsiz değiştirilmesi ve paylaşılması yasaktır.

Muhammed Çiçek / ÇEVİRMEN

GTA 4 TÜRKÇE ÇEVİRİ VİDEOLARI:

ÇEVİRMEN ÖNERİLERİ:

[GTA 4 TÜRKÇE ÇEVİRİ NOTLARI]

Optimizasyon: Herkesin bildiği üzere sisteminiz ne olursa olsun oyunda akıcılık sorunuyla karşılaşabiliyorsunuz. Sizlere önerim modlar ve grafik ayarları işine fazla kafa yorup keyfinizi kaçırmak yerine uygun bir grafik ayarı yapıp oyuna başlayın. Bu arada ikinci defa grafik ayarlarını değiştirince bende daha fazla kasma oldu, o yüzden ikinci defa ayarları değiştirirseniz belgelerimdeki ‘settings’ dosyasını silip bir defa ayar çekip bırakın.

İlerleyiş: Oyun genel olarak düşük tempolu. Fakat özellikle oyunu ilk defa oynayacaklar; ilk çeyreğin oyunun geneline göre çok daha yavaş ilerlediğini ve kasvetli bir havası olduğunu bilip, buna hazırlıklı olarak oyuna başlayın.

Sözlük: Kurulumdan sonra masaüstüne gelen sözlüğü şiddetle kullanmanızı tavsiye ederim. Oyunda geçen kelime oyunları açıklamalarının yanı sıra, bazı görev isimlerinin anlamları ve belki de “bu nasıl çeviri” dedirtebilecek kelimelerle ilgili aklınızdaki soru işaretlerini giderecek.

Özet: Diyaloglar sırasında olur da bir kısmı kaçırırsanız, ana menüden “özet” kısmına bakmayı unutmayın. Fakat aceleci davranmayın yoksa çok daha fazla cümle kaçırırsınız. Bir oyun hatasından dolayı bazen göstermediğini de söylemeliyim.


Önceki Bölüm: Görevlerin %10’undan sonra özel bir telefon görüşmesi yapmanız mümkün. Roman’ı arayıp olan biteni konuşabilirsiniz. Bazen oyunu açtıktan sonra önceki bölümü hatırlamak amacıyla deneyebilirsiniz, hikâye önemli 😊

İNDİRME LİNKİ: GTA 4 TÜRKÇE YAMASI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN – GTA 4 TÜRKÇE ÇEVİRİ

VE GELDİK KURULUMA

  • En az 1.0.7.0 sürümüne sahip olmalısınız. 1.0.4.0 versiyonu ile oynayanlar bu rar dosyasını kullanın.
  • Kuruluma başlamadan önce common\text klasöründeki ‘american.gtx’ dosyasının kopyasını alın. Çeviriyi kaldırmak isterseniz, sadece yedek dosyanızı yerine atmanız yeterli.
  • Kurulumun hedefi otomatik olarak GTA IV’ün Steam versiyonunun dizinini seçecek. Oyunu farklı bir yere kurduysanız, veya malum sürümü kullanıyorsanız, kurulu olduğu kısmı, yani exe dosyasının olduğu bölümü seçin.
  • Oyuna girdikten sonra altyazıları açmayı unutmayın.

ÇEVİRMEN SİTESİ İÇİN: GTHORSE
DİĞER TÜRKÇE YAMA HABERLERİMİZ İÇİN: https://www.cevirihaber.com/category/turkce-yama/

Beğendim
Beğendim Çok Sevdim Haha Vay be! Üzüldüm Kızdım
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum bırakınx
()
x